Kredihesabi.com

Troy Kart Nedir? (DETAYLI ANLATIM)

Troy Kart Nedir? (DETAYLI ANLATIM)

Birçok kullanıcı Troy kartı nedir sorusunun yanıtını merak ediyor. Troy kartı nerelerde kullanılır, avantajları nelerdir, neler yapılabilir, geçerlilik yerleri ve başvuru hakkında detaylı bilgiyi yazımızda görebilirsiniz.

Troy kart sistemi kolay ödeme yapabilmeye olanak tanıyan bir ödeme yöntemidir. Troy kart 2016 yılında geliştirilen ve günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan bir kredi kartı ödeme yöntemlerinden biridir.

Eğer zengin olmak istiyorsanız, kazanmak kadar biriktirmeyi de düşünün.

BENJAMIN FRANKLIN

İlgili İçerik: Kart CVV-CVC Kodu Nedir? Nerede Yazar?

Güvenilir ve hızlı ödeme yapılabilmesinin yanında yerli bir ödeme sistemi olması kartın tercih edilebilirliğini arttıran unsurlardandır. Dünyanın her yerinde yapılan alışverişlerde kullanılan kartlar genelde yabancı bankaların kartlarıdır. Troy kart ise aynı işlevi gören ve tamamen yerli olan bir karttır. Peki, Troy kart avantajları nelerdir?

Troy Kart Avantajları Nelerdir?

Yabancı bankaların Visa, American Express gibi kartlar kullanım sırasında kişilerden belirli miktarda komisyon ücreti ister. Bu tarz ödemelerin azaltılması ve aynı zamanda ödeme yöntemlerinin daha milli bir hale getirilmiştir. Troy kart da tam olarak yerli olarak geliştirilen bir kredi kartı sistemidir. 

Troy kart avantajları oldukça fazladır.

 • Yurt içerisinde bulunan anlaşmalı olan tüm bankalarda ödeme sistemi olarak kullanılır.
 • Bu bankaların hem ATM hem de pos cihazlarından yararlanılabilir.
 • Kartı alırken kart ücreti istenmemesi de yine avantajlarındandır.
 • Tamamen güvenilir olması da oldukça önemlidir.

Troy Kart Özellikleri

Yerli bir ödeme sistemi olan Troy kart özellikleri oldukça fazladır. Kullanıcılarına ise üç farklı alanda hizmet sunar.

İlgili İçerik: Kredi Kartı Asgari Ödemesi Nasıl Hesaplanır?

·         Troy Kredi Kartı Ödeme Sistemi

Troy kredi kartı kullanıcılarına her şeyden önce bir kredi kartı hizmeti verir. Bu hizmet sırasında kartınızın limiti kadar alışveriş yapabilme imkânı vardır. Anlaşmalı bankaların pos makinelerinden rahatlıkla alışveriş ödemelerini yaptırabilirsiniz.

·         Troy Banka Kartı Ödeme Sistemi

Anlaşmalı bankalarda açtırmış olduğunuz hesaplarınızda da Troy banka kartı ile 7/24 para çekimi yapmanıza imkân tanıyan bir karttır.

·         Troy Kart Ön Ödemeli Sistem

Son yıllarda sürekli olarak artış gösteren ön ödemeli kart kullanımı oldukça güvenlidir. Troy kart ön ödemeli sistemi de bu hizmeti sunmaktadır. Troy kartınızı kullanarak anlaşmalı olduğunuz banka aracılığı ile kartlarınıza bakiye yükleme işlemi yapabilir ve internet üzerinden güvenli alışverişler yapabilirsiniz.

Troy Kartı Nasıl Kullanılır?

Troy kart kullanımı için öncelikle sahip olduğunuz kredi kartınızın üzerinde TROY logosu bulunması gerekir. Bu karta sahip olan kişiler ülke içerisinde ki yaklaşık anlaşmalı 20 banka ile ATM ve poslardan yararlanabilir.

Bazı bankalarla entegrasyon süreci daha tam olarak tamamlanmadığından belli bankaların pos cihazlarının kullanımından yararlanılabiliyor. Yurtiçinde yeni olduğundan dolayı henüz Troy kartı yurt dışında kullanılmıyor.

İlgili İçerik: Türkiye’nin En Büyük 15 Bankası

Troy Kart Başvurusu Nereye Yapılır? Ücretli Mi?

Troy kart sahibi olmak istiyorsanız bu kart ile entegrasyon sürecini tamamlamış olan bankalara başvurmanız gerekiyor. Kartı alabilmek için müşteri hizmetlerinden hizmet alabileceğiniz gibi başvuru dilekçesi de sunabilirsiniz. Başvurular kabul edildiğinde kullanıcılardan bir kart ücreti talep edilmiyor. Bu kartı alabilmek için başvuru yapılabilecek bankalar arasında şunlar vardır:

 • Akbank
 • Aktifbank
 • Albaraka
 • Abank
 • Anadolu Bank
 • Denizbank
 • Garanti
 • Halk Bank

Bunların yanında QNB Finansbank, HSBC, İCBC, İNG Bank, Odeo Bank, Kuveyttürk, Şekerbank, İşbankası, TEB, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası da yer almaktadır.

Troy Kart Nerelerde Kullanılır?

İlgili İçerik: Papara Nedir?

Troy kart ne işe yarar ve Troy kart nerelerde kullanılır sorularının yanıtına bakıldığında ise bu kartın birçok alışverişte kullanılabildiğini söylemek mümkündür. Anlaşmalı bankaların ATM’lerinden para çekebilir ve POS cihazları ile ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. İnternet alışverişleriniz için de yine bu kartlar ile ödemeler yapabilirsiniz. Anlaşmalı tüm noktalarda kullanabilirsiniz.  

Yazımız dışında aklınıza takılan tüm Troy kart ile ilgili soruları için yorumda belirtebilirsiniz. Tecrübeli kişilerden bilgilendirme alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.