17 Ocak 2019

Almanya’dan Türkiye’ye Para Yollamak  

Almanya’dan Türkiye’ye Para Yollamak   

Almanya’daki Türk vatandaşlarının Türkiye’ye en ucuz ve masrafsız para yollama yöntemleri ile yurt dışından para gönderilebilecek bankaları yazdık. EFT ve Havale masrafları çok yüksek olduğu için en az kesinti yapan bankaları sizin için sıraladık ve tercihi de size bıraktık. İşte Almaya’dan en az masraflar para gönderme yöntemleri.

Almanya’dan Türkiye’ye Düşük Masrafla Para Yollama

Eskiden bankacılık ya da online ödeme sistemleri çok gelişmediği için yurt dışından ülkemize para transferi oldukça geç yapılmakta idi. Ama artık ülkemizin büyük bankaları başta Ziraat Bankası olmak üzere birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanında Almanya’da bulunan PTT şubeleri ve diğer banka şubeleri vasıtası ile Türkiye’ye para yollanabilmektedir.

Bu bankaların yanı sıra artık birçok dünya ülkesinde kabul gören sanal yani online ödeme sistemleri vardır. Almanya’da oturan bir vatandaş çalışmış olduğu ya da maaşını almış olduğu banka hesabına internet bankacılığı ile girerek sadece IBAN numarası ile oturduğu yerden Türkiye’de istediği kişiye para yollayabilir. Bu sisteme de “ Transferwise” ödeme sistemi denmektedir.

Transferwise sisteminde kendi bankanızdan istediğiniz diğer banka hesaplarına çok kolay bir yöntem ve hızlı bir şekilde para yollayabilirsiniz. Dediğimiz gibi Almaya’dan ülkemize çok fazla para yollama tekniği vardır. Ama önemli olan bu transferlerin ne kadar maliyetli olduğu ve kaç gün içinde gerçekleşeceğidir.  Şimdi en ucuz para yollama yollarına göz atalım.

Almanya’dan Türkiye’ye En Ucuz Para Yollama Yöntemi

Almanya’da oturup da sürekli olarak Türkiye’ye para yollamak zorunda olan kişiler bunun en ucuz yolunu bulmak zorundadır. Çünkü para transferleri komisyonları %1’den başlayarak %10’lara kadar çıkabilmektedir. Bu şu anlama geliyor. 10.000 Euro yollayan birisi, 100 euro da komisyon ödeyebilir 1000 euro da komisyon ödeyebilir. Görüldüğü gibi çok uçuk rakamlar çıkabilmektedir.

Hatta Transeferwise sistemi bu yüksek ödemeleri yapmak istemeyen ve İngiltere’de çalışan Estonyalı iki tane genç girişimci tarafından geliştirdiği ifade edilmektedir. Almanya’da çalışan Türkler de para yollama yöntemlerine dikkat ederek onlarca Euro kazanç sağlayabilirler. Ziraat Bankası’ndan Başlayarak en ucuz para yollama tekniklere bakalım.

 Almanya’dan Türkiye’ye Ziraat Bankası İle Para Yollamak

Almanya’nın birçok büyük kentinde Ziraat Bankası şubeleri bulunmaktadır. Bu şubelerden Türkiye’ye istenildiği zaman para yollanabilmektedir. Ziraat Bankası şubesi ile Türkiye’deki Ziraat şubelerine para yollansa bile banka bunun için önceden belirlenen tutarda komisyon kesintisi yapacaktır. Siz kesintiyi ekstra ödeyecek olursanız gönderdiğini paradan bu komisyon kesilmeyecektir.

Ziraat Bankası Almanya’dan Havale Ücretleri

Page Title

REKLAMLAR

Ziraat-Bankasi-Almanya’dan-Turkiye’ye-Havale

İş Bankası’ndan Almanya’dan Türkiye’ye Para Yollamak

Ziraat Bankası şubeleri kadar yaygın olmasa da İş Bankası şubeleri de Almanya’daki Türk vatandaşlarına hizmet etmektedir. Türkiye’ye para transferi yapmak isteyen kişiler, İş Bankası şubelerinden ya da İş Bankası internet bankacılığından online olarak para yollayabilirler. İşte İş Bankası havale ücretleri,

İş Bankası Almanya Havale EFT Ücretleri

İs-Bankası-Almanya’dan-Turkiye’ye-Havale

Denizbank Almanya’dan Türkiye’ye Para Transferi

Diğer bir para yollanabilecek banka da Denizbank’tır. Denizbank müşterileri Almanya’dan Türkiye’ye istedikleri zaman EFT ya da Havale yapabilirler. Şubeden yapılan havaleler ile internet bankacılığından yapılan havaleler farklı ücretlendirmelere tabi tutulmaktadır. Denizbank havale ücretleri;

DenizBank Almanya Havale Ücretleri

Denizbank-Almanya’dan-Turkiye’ye-Havale

Almanya’dan Türkiye’ye Western Union İle Para Yollamak

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları bankalar dışında da Türkiye’ye para gönderme işlemi yapabilirler. Banka dışında en çok kullanılan transfer çeşidi Western Union sistemidir. Bu para yollama işlemi online olarak yapılabileceği gibi, Western Union acente şubelerinden de yapılabilmektedir. Ama bu transfer çeşidinde kur farklı olabilmektedir. Euro kuruna göre yollanan paralar için belli bir komisyonun yanı sıra ayrıca kur farkı da yansıtılmaktadır.

Yurt dışından para kaç günde gelir adlı makalemizi okumak için tıklayın.

En Hızlı Ödeme Sistemleri

Yurt dışından Türkiye’ye para yollayacak olan kişiler, paranın aciliyetine göre bir ödeme şekli tercih edebilir. Hızlı para gönderme seçenekleri ile ödeme yapıldığında  oldukça yüksek komisyonlar ile karşılaşılabilmektedir. Ama ortalama ödeme süresi  3 gün kabul edildiğinde bunun için yüksek komisyonlar verilmeyip yukarıda görsellerde de belirtildiği üzere düşük komisyonlar ile bu işlemler yapılabilmektedir.  Paranın hemen karşıya geçmesini isteyen kişiler daha yüksek komisyon ödeme seçenekleri ile online ödemeler yapabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bankadaki Paranın Devlet Güvencesi   başlıklı makalemizde bankadaki paranın devlet güvencesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz