20 Kasım 2019

Faizsiz Hac Kredisi 2018

Hac vazifesini yapmak isteyen hacı adaylarının nakit sorununa çözüm için birçok banka faizsiz hac kredisi vermektedir. Hacı adaylarının faiz ile kredi çekmek istemediğin düşünerek bu konuda faizsiz hac kredisi 2018 başlıklı bir yazı yazarak, hem hac hem de umre kredisi veren bankaları araştırdık. Başta katılım bankaları olmak üzere birçok banka hacılara faizsiz hac kredisi dağıtmaktadır. Sadece belli bir kar payı ile hacılara verilen hac kredisinde geri ödemelerde de kolaylıklar sağlanmaktadır. İşte tüm detaylar…

Faizsiz Hac Ve Umre Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’de her sene yüz binlerce hacı adayı kutsal topraklara giderek hac vazifelerini yapmaktadır. Uzun bir süre devam eden hac ziyareti sırasında hacılar genelde otellerde ikamet etmektedir. Bunun yanında Suudi Arabistan Türkiye’ye uzak olduğu için hacılar uçakla hacca gitmektedir. Bu masraflara ek olarak hacıların giyim ve hediyelik eşya masrafları da harcama kalemlerine eklenince ortaya büyük bir nakit ihtiyacı çıkmaktadır.

Uzun süre hac sırasını bekleyen hacılara bir anda kurada yer açılınca buna hazırlıksız yakalanan hacılar da olabilir. Bu duruma çözüm için hacılarımız genelde kredi çekmektedir. Ama bankaların uyguladığı faiz ile hacca gitmek istemeyen kişiler, bunun yerine faizsiz hac kredisi veren bankaları tercih etmektedir. İşte hacılara faizsiz kredi veren bankalar ve kar payları…

Alabaraka Türk Hac Kredisi

Albaraka Türk Bankası hacı adaylarına uygun ödeme planlı ve düşük faizli hac kredisi vermektedir. Alabaraka Türk, hacı adaylarından sadece 18 yaş üstü olmalarını ve belli bir gelire sahip olmalarını şart koşmaktadır. İlk defa hacca giden kişilere yapılan hac masraflarının %49’una kadar finansman sağlanırken, daha önce hacca gidip de ikinci kez hacca gidecek olan hacı adaylarına ise %100 finansman desteği sağlanmaktadır.

Albaraka Türk hac finansmanı için faiz uygulamasına gitmezken bunun yerine kar payı istemektedir. Hac kredisi için ise istenen kar payı %1,40 olarak belirlenmiş olup, kredi vadesi de  1-48 ay olarak belirlenmektedir. İşte Alabaraka Türk hac kredisi örnek hesaplama tablosu:

Albaraka Türk 20.000 TL Hac Kredisi İçin Örnek Tablo

 

Page Title

REKLAMLAR

Faizsiz Hac Kredisi 2017  

Albaraka Türk Hac Kredisi Hesaplama Tablosu

Ziraat Bankası Faizsiz Hac Kredisi

Ziraat Bankası’na bağlı olarak faaliyet gösteren Ziraat Katılım bankası da hacı adaylarının hac finansmanlarını sağlamaktadır. Hacı adayları için, 48 aya kadar kredi vadesi sunan Ziraat Bankası, şubelerinde hac kredisi başvurularını kabul etmektedir. Ziraat Bankası hac kredisi için istenen belgeler;

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
  • Hacı adayının çalışma durumuna göre gelir belgesi
  • ​Gerekli görülmesi hâlinde kefiller için istenecek belgeler

Ziraat Bankası sadece hacı adaylarına değil aynı zamanda umreye gidecek olan vatandaşlara da kredi vermektedir. Gelir belgesine göre verilecek kredi limiti hacı adaylarının isteği doğrultusunda artırılabilmektedir.

Faizi olmayan hac ve umre kredisi ve helal hac kredisi ile ilgili olarak bunun dinen doğru olup olmadığını okuyucularımıza bırakıyoruz. Çünkü, faizsiz hac kredisi ifadesi olsa da bazı hacı adayları helal kredi talebinde bulunmaktadır. Bankalardan kredi çekmeden önce kredinin bu yönünün de araştırılmasını tavsiye ederiz.

Kuveyt Türk Hac Kredisi

Diğer bir katılım bankası olan Kuveyt Türk, hacı adaylarına ve umreye gidecek olan vatandaşlara hac ve umre kredisi vermektedir. Hac kurasının kesinleşmesi sonrası, 7/24 hiçbir mesai saati beklemeden Kuveyt Türk kredilerine başvuru yapılabilmektedir.  Kuveyt Türk hac kredisinde vade sayısını 36 ay olarak belirlemiştir. Kuveyt Türk Bankası da hac kredisi için faiz istemezken bunun yerine kar payı talep etmektedir.

Türkiye Finans Hac ve Umre Kredisi

Saydıklarımız içinde son katılım bankası olan Türkiye Finans da hacı adaylarına hac ve umre kredisi vermektedir. Türkiye Finans, kredi için belirlediği kar payları  çekilen hac kredisinin limitine ve vade sayısına göre değişmektedir.  Türkiye Finans hac ve umre kredisi için istediği belgeler aşağıdadır.

  • Gelir belgesi
  • Hac kurasının çıktığına dair müftülük belgesi
  • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet-pasaport
  • Proforma faturası (hac finansman limiti için)

Türkiye Finans hac kredisi örnek hesaplama tablosu aşağıdadır.

Faizsiz Hac Kredisi 2017  

Türkiye Finans Hac Kredisi

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler Kredi Alabilir mi? başlıklı makalemizde öğrenciler kredi alabilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.