Kredihesabi.com

Setcard Nakite Çeviren Yerler (ANLAŞMALI NOKTALAR)

Setcard Nakite Çeviren Yerler (ANLAŞMALI NOKTALAR)

Setcard; özellikle büyük AVM, restoran ve işletmelerde çalışan işçilerin yemek ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına işletme sahipleri tarafından verilen kartlar arasında yer almaktadır. Çalışanlar Setcard kullanarak yemek ihtiyaçlarının yanı sıra yol masraflarını da karşılayabilmektedir. Ancak kimi zaman aylık süresi dolan çalışanlar tarafından Setcard nakite çeviren yerler konusunda araştırma yapılmaktadır. Bizler de bugünkü yazımızda sizlere Setcard nakite çeviren yerler hakkında bilgi verdik. Böylece eğer bir Setcard’ınız varsa ve kartınızdaki parayı nakite çevirmek isterseniz hemen bilgi almaya başlayabilirsiniz.

Setcard Geçen Sektörler ve İşletmeler Hangileridir?

Son zamanlarda zincir restoranların açılması ve çalışanların yemek, yol gibi ihtiyaçlarının karşılanması adına Setcard veren işletmeler hızla artış gösterdi. Tüm bunlar değerlendirildiği zaman çalışanlar da Setcard geçen sektörler hakkında bilgi almak istiyorlar. Aşağıdan Setcard geçen yerler ve sektörlerin isimlerini görebilirsiniz.

  • Setcard, özellikle yemek sektöründe geçmektedir. Zincir restoranlarda, büyük yemek yerlerinde kartınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Böylece nakit ödemesi yapmadan işletmeniz tarafından kartınıza yüklenen parayı kullanabilirsiniz.
  • Gıda sektöründe geçen bu kartla gıda alışverişinizi birçok marketten yapabilirsiniz. Kartın kullanıcısıysanız kendi oturduğunuz çevrede bulunan Setcardın geçtiği marketler arasından tercih yaparak gıda alışverişlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
  • Özellikle il ve ilçelerin merkezlerinde, meydanlarında yer alan büfelerde kartınızı kullanabilirsiniz. Her büfede kartın kullanımı geçerli olmasa da AVM çalışanlarına yakın mesafedeki büfelerde kartın geçtiğine şahit olabilirsiniz.
  • Az önceki dediğimiz gibi gıda marketlerde geçen bu kart, aynı zamanda gıda dışında satış yapan marketlerde de geçerli olmaktadır. Dolayısıyla işletme yetkiliniz tarafından verilen kartınızı kullanarak kimi zaman eviniz için alışverişlerde yapabilirsiniz.
  • Giyim alışverişleri özellikle çalışanların daha sıklıkla yaptığı alışverişler arasında yer almaktadır. Setcard, giyim alışverişlerinizde de geçerlilik özelliğine sahip bir karttır.
  • Bazı ulaşım firmaları kart ile anlaşmalı firmalar arasında yer almaktadır. Bir ilden farklı bir ile giderken büyük anlaşmalı ulaşım firmalarını kullanırken biletinizi kartınızdaki bakiyeyle alma şansına sahip olabilirsiniz.
  • Son olarak Setcard konaklamada geçerli mi? diye soranlara yanıt vermek istiyoruz. Bazı oteller ve pansiyonlar kart ile anlaşma yapmışlardır. Eğer şanslıysanız ve gittiğiniz yerde kart geçiyorsa konaklama bedelinizi daha az nakit ödeyerek yapabilirsiniz.

Setcard Bakiyesi Nakite Çevrilir Mi?

Çok fazla çalışanın Setcard kullanması üzerine böyle bir soru gündeme gelmiştir. Özellikle günümüzde çalışanların asgari ücret alması; kira bedellerinin artması maaşların bir anda erimesine ve yetmemesine yol açmıştır. Durum böyle olunca da çalışanlar işletme yetkilileri tarafınca kendilerine verilen kartlarındaki bakiyelerini nakit olarak ellerine almak istemektedirler. Aslında kartınızdaki para tutarını nakit olarak almanız mümkündür. Ancak imkansız olmasa da zorlanacağınız ve baya zaman harcamanız gereken bir süreç olduğunu söylememiz gerekiyor. Dolayısıyla Setcard bakiyesi nakite çevrilir mi? sorusuna Evet, olarak yanıt verebilmekteyiz. Ancak yoğun bir araştırma içerisine girmeniz gerektiğinin de altını çizmekteyiz.

Setcard Nakite Çeviren Yerler Nerelerdir?

Bir işletmede çalışıyor ve Setcard kullanıcıları arasında yer arıyorsanız muhtemelen bu soruyu sizler de soruyorsunuzdur. Öncelikle bu çevirme işlemini yapabilmeniz için yakın çevrenizle iyi bir sosyal etkileşiminiz olması gerekiyor. Özellikle mahallenizde yer alan küçük esnafla irtibata geçebilirsiniz. Bu konuda başta küçük bakkallar olmak üzere küçük marketlerle de anlaşabilirsiniz. Onlara belli bir komisyon bedeli vermeyi teklif ederek Setcard nakite çevirme işlemi yapabilirsiniz. Aksi takdirde komisyon olmadan yani; kendine ait bir getirisi olmadan pek fazla işletme bu çevirme işlemini yapmamaktadır. Ancak eğer maaşınız az geliyorsa yukarıda sıraladığımız sektörlerde kartınızı direkt olarak kullanabilir, eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.