Banka Borcu Yoktur Yazısı

Günümüzde bankalardan kullandığı ürünler sonucunda mağdur olan veya bankalardan memnuniyetsizlik yaşaması sonucunda banka denildiğinde veryansın eden kişileri çevrenizde çokça görebilirsiniz. Banka Borcu Yoktur Yazısı Öyle ki bu şekilde davranan kişiler aslında bankalarda en haşır neşir olan kişilerdir demek pekte yanlış olmaz. Eğer bankalardan bir ürün kullanıyorsanız kullandığınız ürünün ödemelerini iyi takip etmeli ödemelerinizi gecikmeye sokarak hem faiz uygulanmasını engellemeli hem de KKB puanınızın düşmemesini sağlamalısınız.

Bir kredi kartı kullanıyorsanız kartınızın dönem borcunu bir gün dahi geç yatırmış olsanız banka bu ücretin üzerine uygulamış olduğu günlük gecikme faizini koyar ve sizin bu faizle beraber ödeme yapmanızı ister. Kartınızın borcunu kapattıktan sonra veya kredi kullandıysanız tamamını ödedikten sonra şubelerden mutlaka borcu yoktur yazısı almalısınız.

Page Title

REKLAMLAR

Borcu yoktur yazısı almanız ileri ki dönemlerde adınıza yeni borçlar çıkarılmaması için önemlidir. Çünkü çevrenize baktığınızda yada küçük bir araştırma yaptığınızda bankaya olan borcunu ödemesine rağmen yıllar sonrasında ödeme yaptığı şube tarafından göz ardı edilerek alınmayan ve sistemde borç olarak gözüken ufak kuruş şeklindeki borçlara sürekli olarak faiz işler. Ve bu faiz neticesinde göz ardı edilen o ufak meblağlı borç yıllar sonrasında karşınıza katlanmış bir halde hatta avukatlık duruma gelmiş olarak çıkabilir.

İşte bu sebepten dolayı bankalardan borcunuzu ödediğinize dair bir borcu yoktur yazısı almanız önemlidir. Eğer elinizde borcunuz olmadığına dair bir belge varsa size ne kadar borç çıkarırlarsa çıkarsınlar elinizde ilgili banka tarafından imzalı ve kaşeli belge olduğu ve bu durumda da banka haksız duruma düşerek prestij kaybına uğrayacağı için böyle bir durumla karşılaşmanız söz konusu olmaz. Hangi kurum olursa olsun ileride doğabilecek her türlü olumsuzluğa karşı mutlaka elinizde kendinizi aklayabileceğiniz bir belge mutlaka olmalıdır. Bazen bu istenilen yazı bankada güncellenmediğin den dolayı hala borcunuzun gözükmesinden dolayı bankalardan yeni kredi talebiniz olduğunda diğer bankada gözüken ödeme için borcu yoktur yazısı istenmektedir. Bu belgeyi ilgili bankalardan temin etmediğiniz takdirde size yeni kredi verilmemektedir. Yapmanız gereken eskiden kredi ve kredi ürünü aldığınız bankaya gitmek ve borçlarınızın bittiğine dair belge almak.

Bir önceki yazımız olan Banko Görevlisi Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde banka çalışan maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.