17 Ocak 2019

Yapı Kredi İnternet Bankası Bloke Oldu!

Yapı Kredi İnternet Bankası Bloke Oldu!

Son zamanlarda internet bankası şubesi bloke oldu ne yapmalıyım diye birçok kişi soru sormaktadır. Bankalar müşterilerinin güvenliği için bir dizi önlemler alabilmektedir. Yapı Kredi bankası da aynı diğer bankalar gibi müşterilerinin güvenliği için zaman zaman internet bankacılığına bloke koymaktadır.  İnternet bankacılığı kapatılan kişiler en hızlı çözüm yollarını sunuyoruz.

Yapı Kredi Bankası kullanıcıların internet şubesinde güvenle işlem yapabilmeleri için onlara bazı şifreler tanımlamıştır. Yapı Kredi bankasına girişte, öncelikle ya T.C ya da hesap numarası istenir sonrasında da parolayı girmeniz istenir. Bu iki  özel bilgiden sonra sizin kullandığınız ve bankaya tanımlı cep numaranıza bir mesaj gelecektir. Bu mesajdaki şifreyi de hemen sisteme girmeniz gerekecektir.

Müşterinin kendisi de şifrelerini yanlış girerek internet şubesini bloke edebilir. Ama bir başkası site bilgilerine ulaşıp ya da müşterinin şifrelerini öğrenip farklı bir işlem de yapabilir. Bu durumda banka hem müşterinin hem de bankanın güvenliği açısından, internet bankacılığını bloke eder. Ve müşterinin şubeye gitmesini önerir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığının Bloke Olma Sebepleri

İnternet bankacılığının bloke olmasında birçok sebep olabilir. Bunun için öncelikle şubeye gidip bu konuda bilgi istemeniz gerekecektir. Müşteri hizmetleri bu konuda size bilgi veremezler. Şube de genel müdürlüğe e-mail atarak bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olabilir. Ama bankaların internet şubelerini bloke etmelerinin bazı genel sebepleri olabilir. şimdi bunlara göz atalım.

Page Title

REKLAMLAR

İnternet Bankacılığından Sürekli Fatura Ödemek

Normal şartlarda internet bankacılığınızdan normal faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Hatta üzerinize kayıtlı olmayan ve eşiniz dostunuza ait faturaları da ödeyebilirsiniz. Bu noktada herhangi bir problem yoktur. Ama fatura ödeme merkezi gibi çok fazla fatura tahsilatı yaparsanız ve bunu da ticari olarak sürekli devam ettirirseniz o zaman banka size bazı konularda kısıtlama getirecektir. Özellikle de internet şubenizin kapatılması gibi. Burada önemli olan abartıya kaçmadan fatura ödemelerinin yapılmasıdır.

İnternet Bankasından Şüpheli İşlemler

İnternet bankasından şüpheli işlemler gerçekleştirirseniz bu da blokeye neden olabilir.  Örneğin 24 saat içinde aynı ya da farklı hesaplara sürekli para transferi gibi. Burada banka, sizin hesabınızın başkasının eline geçmiş olabileceğini düşünerek güvenlik açısından internet şubenize bloke koyar.

İnternet Bankası Şifrenizi Üç Kez Hatalı Girmeniz

İnternet bankacılığına girişte, sisteme girdiğiniz bilgilerin hatalı olması nedeni ile banka sizi uyarır. Aynı hatayı tek oturumda üç kez üst üste yaparsanız internet bankacılığınız doğrudan bloke olur. Bu blokeyi kaldırmak için de şubeye gitmeniz gerekecektir.

Yapı Kredi İnternet Bankası Blokesi Nasıl Kaldırma İşlemi

Yapı Kredi bankasının internet bankası bloke edildiğinde öncelikle bunun sebeplerini öğrenmeniz daha iyi olacaktır. internet bankacılığı bloke edildiğinde, bu konuda müşteri hizmetlerini arasanız da herhangi bir sonuç alamazsınız. Çünkü Müşteri temsilcileri sizin internet bankacılığı işlemlerinizi göremez ve müdahale de edemez. Bu konuda kesinlikle ilk önce banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Kendi banka şubenize gitmeyip başka banka şubesine giderek de işlemlerinizi halledebilirsiniz. Şubeye gittiğinizde zaten internet bankacılığınızın niçin bloke olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu bilgiden sonra size yeni bir internet bankacılığı şubesi tanımlanacaktır. Sıfırdan açılan internet bankacılığınıza yeni bir parola ve şifre tanımlamanız istenecektir. Bunu müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankadaki Paranın Devlet Güvencesi   başlıklı makalemizde bankadaki paranın devlet güvencesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz