12 Kasım 2019

Bankadan Kredi Çekemeyenler İçin Kredi Alternatifleri

Bankadan kredi çekemiyorum diyen kişilerin öncelikle banka neden kredi vermiyor sorusuna yanıt bulması gerekmektedir.  Bankaların kredi başvurularını kabul etmemesinin temel nedenlerini sayıp daha sonra da bankadan kredi çekemeyenler için banka dışında kredi veren yerler i yazalım. Kredi çekmek ya da borç para temin etmek zorundaysanız tek başvuru noktası tabi ki de bankalar değildir. Bu yazımızda banka harici kredi ve arkasından bankadan kolay kredi çekme yöntemlerini öğreneceksiniz.

Kredi Çıkmamasının Asıl Nedeni

Banka kredisi çekmek isteyenlerin kredi ret cevabı alması çok can sıkan bir durumdur. Kredi alamayan kişiler bu soruna çözüm bulmak için, banka ile arasında var olan tüm sorunları çözmesi gerekmektedir. Kredi çıkmamasının temel sebeplerini madde madde anlattıktan sonra, siz de kendi kredi sorununu tespit etme anlamında bir mesafe kat etmiş olacaksınız.

Kredi Ret Nedenleri;

  • Müşterinin Kredi Notunun Çok Düşük Olması
  • Kişinin Kara Listede Olması
  • Kredi Limitinin Başka Krediler Nedeni İle Dolu Olması
  • Kişinin Gelir Beyan Edememesi

Bu saydıklarımız genel anlamda kredi çıkmamasının nedenleri olarak kabul edilebilir. Bir kişi bankadan kredi alamıyorum diyorsa büyük ihtimal yukarıdaki temel sorunlardan birini yaşıyor diyebiliriz. Evet bu sorunlardan biri ile boğuşuyorum ama acil kredi çekmek lazım diyenler için de çözüm önerilerimiz ve hatta kesin onaylı kredi için bazı yönlendirmelerimiz olacaktır. İşte kesin onaylı kredi için çözümler.

Findeks Kredi Notunuzu Yükseltmeyi Deneyin

KKB tarafından sürekli olarak bankacılık faaliyetleriniz takip edilmektedir. Bankalar ile olan münasebetleriniz incelenip ona göre size bir banka risk karnesi hazırlanmaktadır. Notlarınız da 0 ile 1900 arasında değişmektedir. Kredi notu 1099 aşağısında olanlar kredi için riskli olarak kabul edilmektedir. Sizin de kredi notunuz riskli seviyede ise o zaman zaten kredi çekmeniz çok zor olacaktır. Öncelikle kredi notunuzu yukarı yönlü hareket ettirmeniz gerekmektedir.

Page Title

REKLAMLAR

Kredi Notunuzu Merak Ediyorsanız; Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yazımıza Bakmalısınız.

Bunu da şu şekilde yapacaksınız;  Varsa kredi kartı borçlarınızdan kurtulun ve küçük harcamalar yapmaya devam ederek kart borçlarınızı aksatmayın. Banka hesabınıza ek limit tanımlatıp bu limiti ara ara kullanıp hemen ödemesini de yapın. Banka hesabınıza otomatik ödeme talimatı vermeyi de unutmayın.

Kredi notunu yükseltme oldukça uzun bir süreç istediği için ve acil para ihtiyacı söz konusu olduğundan bazı kişiler, bankadan kredi çekemiyorum, banka harici kredi seçenekleri hakkında bilgi istiyorum diyerek, kredi arayışında bulunmaktadır.

Kredi Çıkmayana Kesin Kredi Çekme Yolları

Bankadan kredi çıkmadıysa o zaman banka dışında kredi arayacaksınız. Bunu yapan bazı özel finans kurumları bulunmaktadır. Bu kurumlar, bazı durumlarda komisyonla kredi verirken bazı durumlarda da sizin adınıza kredi çekmektedir. Yani size kefil olarak bankadan kredi çekmenizi sağlamaktadır. Bu kurumların  güvenilir ve yasal olmaları onların BDDK ‘ya bağlı olup olmadığına göre değişmektedir. BDDK denetiminde ise hemen başvuru yapıp yardım alabilirsiniz.

Çek Senet Bozan Yerlerden Para Almak

Bazı firmalar günü gelmiş çekleri ve senetleri bozarak kişilerin kredi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Buna krediden ziyaden nakit sorununu çözmek de denilebilir. Ama elinizde çek yoksa o zaman bu yerlerden para alamazsınız. Bunun da yolunu gösterelim;

Tanıdık esnaf arkadaşlarınızda mutlaka günü gelmemiş çek ya da senet vardır. Bu çekleri alarak bu firmalara başvuru yapabilirsiniz. Bu işten yapacağınız alışveriş sonrası örnek vererek ne kadar para alacağınızı ve komisyon ödeyeceğinizi açıklayalım.

Çek Bozarak Para Temin Etmek

Esnaftan 10.000 TL değerinde çek aldınız. Bu çekin günü ne kadar uzaksa o kadar fazla komisyon alınır. Diyelim ki 8 ayı var. Bu durumda temsili bir komisyon olarak firma sizden 1000 TL kesinti yapabilir. Bu daha düşük olabilir. Bu durumda çekin karşılında size 7000 TL verir. Siz esnaf ile olan anlaşmanıza bağlı olarak 7000 TL’nin geri ödemesini 8 ay sonra ister yine 8000 olarak yaparsınız isterseniz de daha fazla komisyon koyup 9000 şeklinde ödeme yaparsınız. Bu esnaf ile olan iletişiminize bağlıdır.

Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretliye En Fazla Ne Kadar Kredi Çıkar?   başlıklı makalemizde asgari ücretli, asgari ücretlinin kredi limiti ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.