Kredihesabi.com

Taşıt Kredisi Destek Paketi

Taşıt Kredisi Destek Paketi

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası küresel çapta toplum sağlığını tehdit eden Covid-19 salgınında normalleşme sürecine geçiş ile birlikte, bu sürece katkı vermek amacıyla Avantajlı Konut Kredisi, Sosyal Hayatı Destek Paketi, Taşıt Kredisi Destek Paketi ve Tatil Destek Kredi paketi olmak üzere 4 yeni kredi paketi açıkladı. Bu yazımızda Taşıt Kredisi Destek Paketi’nin ayrıntılarına bakacağız. Kamu bankaları taşıt kredisi faizi ne kadar? Devlet bankaları taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? Anlaşmalı otomobil firmaları hangileridir? Şimdi gelin Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’nın sunduğu taşıt kredisi destek paketlerinin ayrıntılarına bakalım.  

 

Halkbank Taşıt Kredisi Destek Paketi  

Halkbank Taşıt Kredi Destek Paketi’nde yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan satın alınacak sıfır km ya da ikinci el binek araç veya ticari araçlar için 60 aya varan vade seçenekleriyle Taşıt Kredi Destek Paketi hayata geçirildi. Kampanyaya 0 km ve 2. El motosiklet alımları da dahil edildi.  

Halkbank Taşıt Kredisi Tutar ve Ödeme Koşulları

Taşıt Kredisi Destek Kredi Paketi’nden; 

 

  • Anlaşmalı yerli otomotiv üretimi yapan firmalardan satın alacağınız 0 km taşıt için, belirli marka ve modellerde aylık %0,49’dan başlayan faiz oranları ile 60 aya varan vade kadar 120.000 TL’ye kadar,  
  • Satın alacağınız 7 yaşına kadar olan 2.El Taşıt içinse, aylık %0,82 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 60 aya varan vade seçenekleriyle 150.000 TL’ye kadar yararlanabilirsiniz. 

 

1) Halkbank Taşıt Kredisi Örnek Ödeme Tablosu 

 Anlaşmalı Otomobil (0 Km) Firmalar hangileridir?

Binek Araçlar: Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota
Ticari araçlar: BMC, Fiat, Ford, GAZ, Güleryüz, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar 

 

Halkbank taşıt kredisinden nasıl faydalanacaksınız? 

Başvurularınızı en yakın Halkbank Şubesini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.  

  

2) Vakıfbank Taşıt Kredisi Paketi 

 

Vakıfbank Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi – Katkı Paylı 

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan 0 KM binek araç veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal taleplere, firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 – %0,69 faiz oranı ile Taşıt Kredisi imkanı sağlandı. 

 

 Anlaşmalı Markalar 

 

Vakıfbank’ta Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0.5‘i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınıyorYukarıdaki örnek ödeme tablosunda Efektif Yıllık Faiz Oranı örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır. Kampanya kapsamında kullanılacak kredinin üst limiti ve koşulları anlaşmalı marka bazında farklılık gösterebilir. Vakıfbank’ta rehin tesis ücreti 22,75 TL olarak belirlendi.  

 

İkinci El Taşıt-Motosiklet Kredisi 

Vakıfbank’ta ikinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal taleplere aylık %0,82 faiz oranı ile taşıt kredisinin ayrıntıları şu şekilde belirlendi:  

  

Kredinin Özellikleri: 

  • Azami 6 ay ödemesiz dönemli 
  • Toplam azami 60 ay vadeli 
  • 2. El Binek Otomobil ve Ticari Taşıt Kredilerinde azami limit 150.000 TL’dir. 
  • 7 yaşa kadar olan taşıtlar kredilendirilecek. 

Binek Otomobil Örnek Ödeme Tablosu 

Vakıfbank’ta Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0.5‘i olarak belirlendi, kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınıyor. 

 

3) Ziraat Bankası Taşıt Kredileri Paketi ayrıntıları:  

 

1.El-Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi 

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal taleplere, firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 – %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı getirildi. 50.000 TL tutarlı, 36 ay vade, aylık %0,69 faiz oranı, %0,50 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı % 10,7983‘tür. 

 

2.El Taşıt Destek Kredisi 

İkinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal taleplere %0,82 faiz oranı azami 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vadeli ile 2. El Taşıt Destek Kredisi sunuldu. 2. El Binek Otomobil ve Ticari Taşıt Kredilerinde azami üst limit 150 Bin TL olacaktır. 

Bu kapsamda, 7 yaşına kadar ikinci el otomobiller için kredi kullanılabilecek. 

50.000 TL tutarlı, 36 ay vade, aylık %0,82 faiz oranı, %0,50 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı %12,8768‘dir. 

 

Taşıt kredisi başvurusu 5 Haziran’da başladı 

Sıfır ve 2. el tüm taşıt kredilerinde asgari öz kaynak ve azami vade yasal sınırlamaları uygulanacak. Taşıt kredisi paketi için başvurular 5 Haziran’dan itibaren başladı. 

 

Taşıt Kredisinde gerekli evraklar nelerdir?  

Taşıt kredisi başvurusunda bulunabilmek için öncelikle, kredi talebinde bulunulacak bankada, alınacak kredi türüne göre hazırlanan kredi başvuru formunun doldurulması gerekir. Nüfus kâğıdı, sürücü belgesi veya pasaport aslı ve fotokopisi, kredi başvurusunda bulunacak kişinin adına son dönem elektrik, su, telefon, doğal gaz faturaları veya ikametgah belgesi ve kredi başvurusunda bulunacak kişinin çalışma şekline göre istenen gelir belgesi ile başvuru yapılabilmektedir. İstenen belgeler kişinin çalışma şekline göre değişiyor. Buna göre ücretli çalışanlar için istenen gelir belgesi, son 12 aya ait maaş bordrosu iken, emekliler için, emekli tanıtım kartı ve emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı ve şirket sahipleri için, güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesidir. Bu belgelerle beraber, alınan aracın, sıfır km. olması halinde, aracın proforma faturası veya alınan aracın ikinci el olması halinde, aracın ruhsatı gerekmektedir. 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.