Kredihesabi.com

Telekom Hattı Üzerinden Kredi Başvurusu Yapma

Telekom Hattı Üzerinden Kredi Başvurusu Yapma

Bugünkü yazımızın içeriğinde telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapma ve bu kredi başvurusundan kimlerin yararlanabileceği gibi konuları inceleyeceğiz. Siz de telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, makalemizi inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Hattı Üzerinden Kimler Kredi Başvurusu Yapabilir?

Türk Telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapma konusu çoğu kişi tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Bunun en büyük nedeni; Kredi kelimesinin daha çok bankalar için kullanılıyor olmasıdır. Fakat bahsedilen bu kredi, Türk Telekom mağazalarında yer alan telefonlar için alınmaktadır.

Türkiye’de 35 milyonu aşkın kullanıcı sayısı ile en köklü ve en büyük operatör firmalarından biri olan Türk Telekom, sunduğu hizmetler sayesinde kullanıcılarına her türlü alanda yardımcı olmaktadır. Kredi başvurusu yapmak isteyen kullanıcılarına da yardımcı olan Türk Telekom, bu işlem için bazı şartlara sahip olmanızı istemektedir.

Banka kredisi için başvuru yapmak isteyen bir kişi ilk olarak Türk Telekom hattına sahip olmalıdır. Eğer bu kişinin Türk Telekom hattı var ise, bunun faturalı olması da gerekir. Türk Telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen kişinin son birkaç sene içerisindeki fatura ödemeleri Türk Telekom firması tarafından araştırılır.

Bu araştırmaya ek olarak faturalı Türk Telekom hattına sahip olan kişinin son 3 ayki faturalarının ödemelerinde herhangi bir gecikme olup olmadığın bakılır. Bütün bu araştırmalar sonucunda kişinin bir sorun teşkil etmediğine karar verilirse, Türk Telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapmasına imkan verilir.

Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cep telefonunu kredi kartına taksit ile alma yasağı geldikten sonra Türk Telekom, kullanıcılarının daha rahat telefon alabilmesi için yeni bir yöntem denedi. Bu yöntem; Kullanıcıların kendi hattı üzerinden kredi alarak cep telefonu sahibi olmasını sağladı.

Türk Telekom’un en az 6 aylık kullanıcısı olan ve yukarıda yer alan şartları bulunduran herkes Türk Telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapma imkanına sahiptir. Türk Telekom, kullanıcılarına sunduğu birçok imkanın yanı sıra kredi de vermektedir.

Bir telefon almak istediğinizde şartları barındırıyorsanız, Türk Telekom bayisine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Türk Telekom hattı üzerinden 6 ya da 12 aya varan vade seçenekleri ile birlikte kredi başvurusu yapabilir ve Türk Telekom bayilerinden cihaz sahibi olabilirsiniz.

Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma Avantajları

Türk Telekom hattı üzerinden kredi alarak yeni bir cihaz sahibi olmak oldukça kolaydır. Yeni bir cihaz sahibi olmak isteyen birçok kullanıcı elinde peşin para bulunmadığı için hayallerinden vazgeçiyordu. Bu durumu engellemek adına ortaya çıkarılan bu sistem sayesinde, kullanıcılar Türk Telekom hattı üzerinden kredi alıyor ve kolaylıkla yeni bir cihaz sahibi oluyor.

Faturaya ek ödeme imkanları sayesinde kullanıcı hem 1 yıl boyunca faturalı oluyor hem de cihazının taksitini ödüyor. Cihaz fiyatının faturalara ne kadar yansıyacağı hem kişiye özel olarak belirlenebiliyor hem de cihaz kredisi paketleri sayesinde ayarlanabiliyor. Böylece kullanıcı ödeme konusunda en ufak bir sıkıntı bile yaşamıyor.

Bankalar tarafından kredi alırken kişinin bazen günlerce beklemesi gerekir. Fakat Türk Telekom, kullanıcılarının bu tür sıkıntıları yaşamaması adına oldukça hızlı bir şekilde işlem yapmaktadır. Kişi satın almak istediği cihazın içerisinde bulunduğu tarifeler sayesinde almak istediği gün cihaza sahip olabilir.

Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma ve Kullanma

Telefon hattı üzerinden kredi almak istediğiniz firmaya başvuru yaparak bu işlemleri başlatabilirsiniz. Operatör firmanız almak istediğiniz cihaza göre çeşitli imkanlar sunacaktır. Bu imkanların içerisindeki en önemlisi; 6 ila 12 ay içerisinde ödeme yapma imkanı olacaktır. Ayrıca; Kredi kartı ile telefon almanın yasak olmasına rağmen bu sayede taksitli olarak telefon sahibi olabilirsiniz.

Operatör firmanız ile yaptığınız görüşme sonrasında sizin kredi almaya uygun olup olmadığınız anlaşılacaktır. Ardından hangi cihazı almak istediğinize göre işlemler devam ettirilecektir. Eğer Türk Telekom müşterisiyseniz, yukarıda yer alanlara göre hareket etmeniz gerekecektir. Diğer operatörlerden birinin müşterisiyseniz, kendi operatörünüzün kurallarına göre işlemler devam edecektir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.