17 Ocak 2019

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti  

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti   

Ziraat Bankası müşterilerinin para çekme işlemleri ile ilgili olarak  diğer bankalar gibi para çekme limiti koymuştur. Yani banka müşterisinin hesabında ne kadar para olursa olsun, ATM’den belli bir limitin üstünde tek seferde para çekme işlemi yapılamaz. Bu makalemizde Ziraat Bankası günlük para çekme limiti hakkında size bilgiler sunacağız. Ziraat Bankası hem kendi müşterileri hem de diğer banka müşterileri için uygulamış olduğu para çekme limiti, avuç içi ve kartla para çekme işlemine göre farklılık oluşturmaktadır.

 

Ziraat Bankası Tek Seferde Ne Kadar Para Çekilir?

Ziraat Bankası müşterileri,  günlük para çekme sınırlaması getirmiştir. Bu diğer tüm bankalarda da mevcut olan bir sistemdir. Peki Ziraat Bankası ATM günlük para çekim limiti ne kadardır? Ziraat Bankası’ndan bir günde çekilebilecek en yüksek para çekme limiti 1500 TL’dir. Bu rakamın üstünde limit dahilinde para çekilemez.

Ama bankanın kesmiş olduğu bir komisyon dahilinde bu limit daha da arttırılabilir. Söz konusu 1500 TL limit, sadece komisyon karşılığı olmayan para çekme sınırıdır. Ama acil bir iş için para kullanılacaksa o zaman komisyon karşılığında bankadan daha fazla para çekilebilir.

Ziraat Bankası Günlük Çekim Limiti Arttırma

Banka kartı ile günlük nakit çekim sınırı 1500 TL iken Ziraat Bankasına özel olarak sunulan avuç içi okuma hizmeti ile bu limit daha da artırılabilir. Siz de Ziraat Bankası avuç içi okuma hizmeti ile günlük ATM  para çekim  limitinizi arttırabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

 

Avuç İçi Okuma İle Nakit Çekim Limiti

Ziraat Bankası avuç içi okuma işlemi ile günlük en fazla 1000 TL para çekebilirsiniz. Bunun için avuç içinizin sistemde senkronize olması gerekmektedir. Yani avuç içi sisteminin sizi daha önceden tanıyor olması gerekiyor. Aynı ATM’den ayrı ayrı hem kartla hem de avuç içi okuma ile para çekimi yapabilirsiniz. Aynı gün yapacağınız nakit çekimde, avuç içi para çekme limiti olarak, 1000 TL ve kartla para çekme limiti olarak da 1500 TL para çekme limitiniz olacaktır.

Her işlem ile toplam para çekme limitiniz ise 2500 TL olacaktır. Kartla para çekmek için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmasa da avuç içi para çekme işlemi için bankaya imza karşılığında avuç içinizi tanıtmanız gerekmektedir. Peki Ziraat Bankası avuç için okutma işlemi için neler yapılmalıdır?

 

Ziraat Bankası Avuç İçi Tanıtma

Bazı Ziraat Bankası ATM’lerinde görüldüğü üzere avuç içi okuma sistemi mevcuttur. Bu sitemi kullanarak günlük nakit çekim limitinizi tam 1000 TL arttırabilirsiniz. Üstelik bunun için ek bir komisyon ödemeyeceksiniz. Peki kimler avuç içini kullanabilir? Bunun için en yakın bir Ziraat şubesine giderek avuç içi işlem için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Şubede sizin için bir avuç içi okuma işlemi yapılacaktır. Sistem adınıza açıldıktan sonra, avuç içi okuma hizmeti sunan bir ATM’ye giderek sistemi aktif hale getirmeniz gerekmektedir.  İlk kez yapılacak bu işlem ile artık tüm Ziraat ATM’lerinde avuç içinizin izi okunabilir ve tanınabilir duruma gelecektir.

Bu aşamadan sonra herhangi bir Ziraat ATM’sinden istediğiniz zaman günlük limiti 1000 TL olmak üzere para çekimi yapabilirsiniz. Bu işlem için ayrıca komisyon ödemeyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka Referans Mektubu Nedir ve Referans Mektubu Örneği başlıklı makalemizde banka referans mektubu, referans mektubu ve referans mektubu nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

  1. Şeyda dedi ki:

    Lütfen yardımcı olun nakit paraya ihtiyacım var 2000 tl acil

Yorum Yaz